Міжнародні резерви України зменшились на 2,6% за місяць

Міжнародні резерви України зменшились на 2,6% за місяць Фото: lb.ua

Головною причиною зменшення міжнародних резервів у Нацбанку називають значні виплати за державним боргом протягом вересня, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает blackseanews.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Загалом за минулий місяць уряд і Національний банк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1,97 мільярда доларів", — повідомили у Нацбанку.

Зокрема, України виплатила 560,9 млн доларів за боргами перед Міжнародним валютним фондом, а також 1,22 мільярда доларів за євробондами. Частково компенсувати ці витрати вдалося за допомогою випуску нових облігацій на суму 546,9 мільйона доларів.

Водночас на валютному ринку спостерігалася велика пропозиція валюти через приплив іноземних інвестицій в облігації внутрішньої державної позики та високий врожай.

"Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", — додають у Нацбанку.

Безпечним вважається рівень міжнародних резервів, який покриває щонайменше 3 місяці майбутнього імпорту.

Нагадаємо, що протягом 30 вересня — четвертого жовтня 2019 року Національний банк України витратив 157,5 мільйона доларів з міжнародних золотовалютних резервів для стримування девальвації гривні.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/mizhnarodni_rezervy_ukrainy_zmenshylys_na_26_za_misyats_301456.html”

Вход

Меню пользователя

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов