Знайома незнайома... каша

Кашами, зрозуміло, нас не здиву­єш. А що про них кажуть новітні наукові дослідження? Об этом сообщает vilna-ukraina.in.ua со ссылкой на СМИ.

Гречана. З усіх крупів гречку вва­жають найкориснішою, бо в ній є найбільше вітамінів групи В. Каша з гречки дуже ситна і багата мінера­лами, особливо магнієм, фосфором і залізом. У гречці міститься також достатньо кальцію, магнію, цинку і йоду, щоб забезпечити добову нор­му людини. А за вмістом білка ця каша — абсолютний чемпіон серед усіх крупів. До речі, людина, яка вживає гречку, може легко обходитися без м’яса.

 

Вівсянка. Вівсяна каша теж ба­гата мінеральними речовинами і ві­тамінами. У ній особливо багато не­замінної лінолевої жирної кислоти, що корисна для кровообігу і серце­во-судинної системи в цілому. Вів­сяна каша допомагає виводити з організму шкідливий холестерин, зміц­нює імунітет і поліпшує стан шкіри.

 

Кукурудзяна крупа. Ця каша цін­на тим, що може пригнічувати гнильні процеси в кишечнику за рахунок вмісту в ній харчових волокон. Та­кож вона багата на вітаміни груп В, А, Е, РР, містить залізо і кремній. Завдяки високому вмісту каротину ця каша добре впливає на зір.

 

Перлова. Виготовляють крупи з ячмінного зерна. Перловка містить вуглеводи, білки, навіть рослинні жири. У ній є майже всі представники ві­тамінів групи В, калій, кальцій, маг­ній, цинк та йод. А фосфору в пер­ловці вдвічі більше, ніж у будь-якій іншій каші.

 

Ячна. Як і перловку, ячні крупи виготовляють із зерен ячменю, але їх не шліфують, а дроблять. У ячній каші багато калію, кальцію, фосфору і заліза. Її рекомендують людям, які бажають скинути свою вагу. До того ж, вживаючи її, можна чудово підтримувати фігуру в прекрасному стані.

 

Рисова. Ця каша — джерело енергії і вуглеводів, проте білка в ній най­менше порівняно з іншими крупами. Тож постійно харчуватися тільки ри­сом — навіть небезпечно, бо рано чи пізно можна нажити нестачу ті­аміну.

 

Пшоняна. Повільно перетравлю­ється і вступає в реакцію з розігрі­тими жирами. Але містить вітаміни, магній та фосфор, і тому пшоняна каша все одно в рази корисніша за будь-яку картоплю.

 

Манна. Порівняно з іншими кру­пами, манна містить менше вітамі­нів. Адже цю крупу виготовляють з очищених від оболонок зерен пше­ниці, а більшість вітамінів міститься саме в цих оболонках. Але оскільки манна каша вариться дуже швидко, корисні речовини не руйнуються в процесі кулінарної обробки. Вибір, зрозуміло, — за вами.

Підготувала Ольга ВОЛИНСЬКА.

 

Джерело статті: газета “Вільне життя”

Вход

Меню пользователя

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов