Справа Божого провидіння

У нашому місті набуває поширення реалізація соціальних проектів, ініційованих громадськими та релі­гійними благодійними організаціями. Один із них — “Соціальне таксі” півтора року тому запровадив “Во­лонтерський лідер­ський рух”. За цей час безкоштовними по­слугами “Соціального таксі” за номером 067-323-06-26 скориста­лися понад 90 людей з обмеженими фізични­ми можливостями. Об этом сообщает vsevkurse.in.ua со ссылкой на СМИ.

Днями цей про­ект отримав продовжен­ня: за кошти, зібрані волонтерами з різних регіонів України, був придбаний третій спеці­алізований автомобіль “Мерседес Спринтер” вартістю 16,5 тисячі доларів. Презентуючи цю подію, голова ГО “Волонтерський лі­дерський рух” Олена Дейна зазначила, що до розширення діяльнос­ті “Соціального таксі” долучився й обласний благодійний фонд “Карітас”, з яким волонтери планують спільно втілювати у життя інші соціальні проекти. Один уже починає діяти: у “Соціальному центрі святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами”, яким опікується благодійний фонд “Карітас”, відкрита соляна кімната. Для неї волонтери зібрали кошти на придбання аерозольного розпилюва­ча солі — галогенератора. Віднині 1230 дітей та молоді, які потребують такого профілактичного лікування, можуть безкоштовно користуватися послугами соляної кімнати.

На думку директора БФ “Карітас”, митрофорного протоієрея Україн­ської греко-католицької церкви Івана Данкевича, у співпраці громадських, релігійних організацій та державних і комунальних структур можна бага­то досягти у соціальній площині для тих, хто потребує додаткової особли­вої уваги. Цьому сприяють взаємна довіра і відповідальність.

За словами керуючого справами виконавчого комітету міської ради Юлії Сабій, “міська влада завжди відкрита для реалізації таких про­ектів і готова надалі допомагати громадським ініціативам”. Так, ни­нішнього року фінансування послуг “Соціального таксі” здійснюється з міського бюджету, на це виділено 188 тисяч гривень. Натомість з по­явою третього автомобіля ця сума, очевидно, збільшуватиметься.

Керівник ГО “Світ без бар’єрів” Віктор Кучер вважає, що прийняте міською радою положення про “Со­ціальне таксі” потребує певних до­повнень, які його організація ініціюватиме. “У місті є понад 500 людей, змушених користуватися інвалідни­ми візками, відтак і спеціалізованим автомобілем, — каже він. — Але є чимало таких, хто має інші потреби і не може самостійно рухатися, отож перелік клієнтів “Соціального таксі” у відповідному положенні необхідно розширити”.

Показово, що презентація обох проектів відбулась у “Соціальному центрі святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами”, де зібрались активісти волонтерського руху, БФ “Карітас”, представники міської влади, журна­лісти — ті, хто причетний до благо­чинної справи милосердя, бо вважа­ють її Божим провидінням.

Володимир РАЗУВАЄВ

 

Джерело статті: газета “Проскурів”

Вход

Меню пользователя

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов