Лукашенко позбавив дипломатичного рангу колишніх послів Латушка і Лещеню, які підтримали протести

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко позбавив колишнього міністра культури і експосла у Франції Павла Латушка і експосла в Словаччині Ігоря Лещеню дипломатичного рангу надзвичайних і повноважних послів після того, як вони підтримали протести в Білорусі.

Об этом сообщает Слон РУ

Як повідомляє БелТА, Латушка і Лещеню позбавили дипломатичного рангу через «здійснення вчинків, що ганьблять державну (дипломатичну службу)». Посла Білорусі в Латвії Василя Марковича також звільнили з посади і позбавили дипломатичного рангу за «неналежне виконання посадових обов’язків».

Читайте також:
  • «Наша стабільність — це реліктове болото». Як жителі Білорусі бачать історію повалення диктатора, яка твориться у них на очах
  • «Це не вулиця. Це народ». Білоруси не здаються, Лукашенко марить, світ узяв паузу — головні підсумки місяця протестів у Білорусі

Ігор Лещеня був першим дипломатом, який підтримав протести в Білорусі. 18 серпня він подав у відставку, і 24 серпня Лукашенко його звільнив.

Павло Латушко — член президії Координаційної ради і колишній директор Купалівського театру, якого звільнили після того, як він підтримав протестувальників. Йому поставили ультиматум: або він залишить країну, або його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Латушко був змушений виїхати з Білорусі.

У Білорусі після безпрецедентних фальсифікацій на виборах президента почалася хвиля протестів і страйків. Білоруси вимагають нових чесних і прозорих виборів.

Під час розгону антиурядових мітингів загинули кілька протестувальників, близько семи тисяч були затримані лише протягом перших днів. Проти учасників протестів застосовували світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі, їх жорстоко били.

ЄС не визнав результати виборів і пообіцяв якомога швидше ввести санкції щодо білоруських чиновників, причетних до фальсифікації виборів і масових репресій проти мирних демонстрантів.

100 тисяч людей на прогулянці: як пройшли вихідні в Білорусі
https://www.youtube.com/embed/n9SuSaaaCMA
Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/protesti-v-bilorusi-lukashenko-pozbaviv-diplomatichnogo-rangu-latushka-i-leshchenyu-novini-bilorusi-50112463.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ