Держподаткова служба України скоротила плани щодо наповнення бюджету, а податкові "скрутки" зростають – ЗМІ

Держподаткова служба України не могла виконати показники надходжень до бюджету, стверджують журналісти

Державна податкова служба скоротила плани щодо наповнення бюджету, з’ясували журналісти сайта Dubinsky.pro.

Об этом сообщает Слон РУ

"У Міністерстві фінансів зрозуміли, що податкова не зможе виконати показники, і зменшили їх. Для чого це робили – зрозуміло. Щоб звіти ДПС мали кращий вигляд і щоб керівники Податкової служби могли заявляти про виконання і навіть про перевиконання своїх планів", – вважають автори розслідування.

За даними журналістів, у вересні 2020 року виконання ДПС показників Мінфіну в загальний фонд держбюджету прогнозують на рівні 29 млрд 749,5 млн₴

"Це з перевиконанням 128,8%. Але його прив’яжуть уже до скороченого плану. А тепер подивімося на докарантинний індикатив – це 32 млрд 104 млн₴ Був саме такий план. І якщо перерахувати очікувані збори із прив’язкою до нього, то виконання виявиться на рівні 92,6%", – зазначають у матеріалі.

Згідно з докарантинним планом, сальдо ПДВ (нарахування мінус відшкодування) становило 8,3 млрд грн, у скороченому – 5,9 млрд грн, пишуть автори статті.

Вони заявляють, що ДПС за керівництва Олексія Любченка "любить оперувати поняттям "податкова ефективність".

"Дані щодо неї можна знайти у відкритому доступі: у червні 2020 року становила 3,33%, у липні 2020 року скоротилася до 3,14%. За даними декларування, у вересні 2020 року податкове навантаження впало до 3,12%, а задекларовані зобов’язання – до 22,2 млрд₴ Якщо це не корупція – тоді що?" – виникає запитання в журналістів.

У вересні прогнозують виконання плану зі зборів із вироблених в Україні підакцизних товарів на рівні 100,2%, пишуть автори статті.

"Але якщо подивитися на структуру доходів, то це станеться переважно завдяки "перевиконанню" надходжень від тютюну і тютюнових виробів на 103,3%, або 4,24 млрд₴ Тоді як виконання надходжень щодо спирту буде на рівні 62,1%, або лише 7,7 млн₴ Це все за плану 12,3 млн грн", – написано в матеріалі.

Показник так званих податкових скруток зріс, стверджують журналісти.

"За останніми даними, суму фіктивного ПДВ протягом останніх чотирьох місяців змінювали так: травень – 2 млрд грн; червень – 2,7 млрд грн; липень – 3 млрд грн; серпень – не менше як 3,5 млрд грн", – пишуть автори статті.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/derzhpodatkova-sluzhba-ukrajini-urizala-plani-po-napovnennju-bjudzhetu-a-podatkovi-skruchuvannja-rostut-ndash-zmi-1520159.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ