На Каховській ГЕС були дуже потужні вибухи у трьох місцях, — гендиректор «Укргідроенерго»

На Каховській ГЕС були дуже потужні вибухи у трьох місцях.

Про це в ефірі телемарафону заявив генеральний директор компанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Він переконаний, що коли експерти зможуть потрапити на місце інциденту, це буде доведено.

«Щоб підірвати дамбу — те, що відбулося у Каховці, потрібно в одне місце скинути щонайменше три авіабомби по півтони. Це неможливо зробити ударами якоїсь однієї ракети. Це був дуже потужний вибух у трьох місцях станції. При демонтажі нашої станції ми це побачимо, експертиза це доведе», — повідомив Сирота.

За його словами, площа подальшого затоплення залежить від характеру пошкодження ГЕС. Якщо якась частина станції залишилася внизу, то водосховище не витече повністю. Наразі ж напір води поступово спадає.

«Ми доходимо до «мертвої зони» [водосховища] — це 12,7 метра. Після цього не буде водозабору ні для ставків охолодження ЗАЕС, ні для областей», — додав він.

Нагадаймо, в ніч на 6 червня 2023 року Російські виродки підірвали Каховську ГЕС. Гребля Каховського водосховища на півдні України зруйнована. З південних регіонів терміново евакуюють людей. Каховська ГЕС відновленню не підлягає – Укргідроенерго. Каховська ГЕС відновленню не підлягає – Укргідроенерго. У зв’язку з підривом Каховської ГЕС змінюється режим роботи ГЕС, — в Укренерго звернулися до українців

«Аргумент»