SpaceX за 4 години вивела на орбіту 2 супутники SES і 52 StarlinkАмериканська компанія SpaceX запустила дві ракети Falcon 9 з різницею в чотири години, на борту яких були 52 супутники інтернет-зв`язку Starlink та два супутники зв’язку люксембурзької телекомунікаційної фірми SES.

Об этом сообщает Скелеты в шкафу


Про це повідомляє Твіттер SpaceX.


«Вітаємо команду SpaceX із запуском двох місій Falcon 9 з інтервалом приблизно в 4 години сьогодні, які на даний момент завершили наші 18-ту та 19-ту місії у 2023 році», — йдеться у дописі.


Спочатку ракетою Falcon 9 було запущено 52 супутники Starlink з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії в п’ятницю о 15:26 за Гринвічем (21:26 за київським часом). Вони були розгорнуті на низькій навколоземній орбіті за графіком.


Трохи більше ніж за чотири години, о 19:38 за Гринвічем (у суботу о 01:38 за київським часом), Falcon 9 запустила супутники SES-18 і SES-19 на геосинхронну перехідну орбіту з космічного стартового комплексу бази американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді. Супутники вивели на задану орбіту приблизно через 40 хвилин після старту.


Перші ступені обох Falcon 9 успішно повернулися на Землю для точної посадки на безпілотні кораблі Of Course I Still Love You і Just Read the Instructions.


На сьогодні SpaceX запустила на низьку навколоземну орбіту понад 4000 супутників Starlink.


Крім того, компанія вже має схвалення на запуск 12 000 апаратів Starlink і звернулася до регулятора з проханням надати дозвіл на запуск ще до 30 000 супутників.


Фото: SpaceX


«Аргумент»

Источник: Редакция