Протягом минулої доби на фронті зафіксовані 144 бойові зіткнення, генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, російські війська активізувалися на Торецькому та Лиманському напрямках. На Покровському зберігається інтенсивність російських атак.
На Лиманському напрямку українські війська відбили 18 атак противника в районах Макіївки, Невського Луганської області та Серебрянського лісу, також сили РФ 23 рази намагалися вклинитися в українську оборону на Торецькому напрямку в районах населених пунктів Північне, Торецьк, Нью-Йорк та Залізне.
Читайте також – ISW: Сили оборони «відновили втрачені позиції» біля Торецька
На Покровському напрямку українські захисники відбили 48 атак в районах населених пунктів Новоолександрівка, Веселе, Сергіївка, Желанне, Яснобродівка, Воздвиженка, Іванівка, Тимофіївка та Калинове.
На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати противника біля Красногорівки, Костянтинівки та Парасковіївка, де війська РФ 16 разів намагалися прорвати українські оборонні позиції, додають у Генштабі.
Загалом бої тривали на десяти напрямках, зокрема на Харківському, Куп’янському, Торецькому, Покровському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Курахівському, Времівському та Оріхівському напрямках.
Розвідка Британії констатувала, що у липні російські війська продовжували безперервні атаки в центральній частині Донецької області і впевнено просувалися на захід, взявши під контроль кілька сіл і наблизившись до логістичного вузла Покровська.
За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), протягом літа російські війська періодично проводили взводні та ротні механізовані атаки у напрямку Лиману, Часового Яру та Авдіївському напрямку у Донецькій області, а останнім часом посилили наступальні дії на заході та південному заході від Донецька.
ISW раніше зазначав, що російські війська намагаються проводити одночасні широкомасштабні наступальні операції протягом всієї війни, але схильні до проведення наступальних операцій «імпульсами» на різних ділянках фронту, коли на одній ділянці інтенсивність знижується, а на іншій – зростає.