Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у середу, що Україна не консультувалася з Берліном щодо плану наступу на територію Росії. Канцлер очікує, що ця військова операція буде обмежена за часом та територією, повідомило агентство Reuters.
Виступаючи у Кишиневі на пресконференції після переговорів із президентом Молдови Майєю Санду, Шольц сказав, що Берлін уважно стежить за подальшим розвитком подій навколо українського наступу.
«Україна підготувала свою військову операцію в Курській області за суворого дотримання таємності і без зворотного зв’язку, що, безумовно, обумовлено ситуацією», – сказав Шольц.
За його словами, це дуже обмежена операція з погляду простору та, ймовірно, також з погляду часу.
Шольц заявив, що Німеччина залишиться найбільшим прихильником України у Європі.
В останні дні були помітні розбіжності. Коаліція Шольца планує вдвічі скоротити свою підтримку Києву наступного року, але робить при цьому ставку на те, що скорочення буде компенсовано планом G7 щодо надання Україні позики у розмірі 50 мільярдів доларів.
Шольц сказав, що план G7 щодо використання доходів від заморожених російських активів для надання позик був «технічно складним, але політично зрозумілим», за цим планом Україна отримає підтримку, що значно зросла, звертає увагу агентство Reuters.
«З урахуванням 50 мільярдів доларів разом із фондами, наданими на національному рівні, це буде більше, ніж було доступно Україні за чинним планом», – сказав Шольц.
Українська армія увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої. ЗСУ заявляють про контроль над понад 90 населеними пунктами, серед них – райцентр Суджа.
Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. Проте у Курській області оголосили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу.
Президент України Володимир Зеленський днями заявив, що Курська операція є дуже корисною для української оборони – йдеться про знищення логістики російської армії і витрати їхніх резервів. Також українська влада заявляла про створення буферної зони, яка убезпечить прикордоння від російських ударів.
У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців.