понедельник14 октября 2024
hvylya.in.ua

Українські санкції проти російського "Лукойлу": Хорватія заявила про готовність транспортувати нафту до Угорщини та Словаччини

17:58 01-08-2024
нафта

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович направив листа прем’єрам Угорщини та Словаччини, а також главі Європейської Комісії, в якому повідомив, що Хорватія та її нафтопровідний оператор JANAF готові до транспортування нафти до Угорщини та Словаччини.

Про це пише HINA, передає Укрінформ.

"Учора я направив листа прем’єр-міністрам Угорщини Віктору Орбану і Словаччини Роберту Фіцо, а також голові Європейської Комісії Урсулі фон дер Ляєн, в якому висловив готовність Хорватії і JANAF забезпечити транспортування в обсязі понад 14 млн тонн", – заявив Пленкович.

Угорська енергетична компанія MOL, яка є найбільшим акціонером хорватської нафтогазової компанії INA, управляє нафтопереробними заводами в Угорщині та Словаччині.

"JANAF готова вести переговори з MOL про транспортування і забезпечення енергетичної безпеки", — додав Пленкович.

Передбачається, що поставки можна проводити за допомогою нафтопроводу, який з’єднує термінал порту "Омішаль" на хорватському острові Крк в Адріатичному морі з територією Угорщини.

Що відомо про санкції проти "Лукойлу" та транзит російської нафти

Нагадаймо, посилення санкцій РНБО України проти російської компанії "Лукойл" наприкінці червня 2024 року заблокувало транзит її нафти в Угорщину та Словаччину нафтопроводом "Дружба".

Російський "Лукойл" перебував під українськими санкціями ще з 2018 року, але раніше вони були обмеженими – стосувались виведення капіталів, обмеження торговельних операцій та заборони участі в приватизації чи оренді державного майна. У червні РНБО розширила їх, додавши, зокрема, заборону на транзит.

1 серня стало відомо, що Єврокомісія ще продовжує з’ясовувати ситуацію щодо постачання нафти до Угорщини й Словаччини після зупинки Україною транзиту нафти російського "Лукойлу", утім, наразі не бачить впливу цього рішення на обсяги постачання нафти.

З 5 грудня 2022 року діє часткове ембарго на імпорт російської нафти до ЄС. Але воно не стосується постачань нафтопроводом "Дружба".

Автор: Галина Ялівець