Велика Британія заборонила імпорт деревини та цементу з Білорусі

лукашенко

Велика Британія заборонила імпорт золота, цементу, деревини та гуми з Білорусі.

Як повідомили у британському МЗС, водночас Лондон заборонить експорт до Білорусі банкнот, а також технологій і товарів, пов’язаних із виробництвом хімічної та біологічної зброї, передає Інтерфакс-Україна.

Крім цього, Велика Британія розширює критерії включення фізосіб у списки санкцій щодо Білорусі, що "дозволить уряду застосовувати санкції до ширшого кола людей".

Крім того, Лондон запроваджує заходи щодо обмеження мовлення білоруських ЗМІ на британській території.

"Наші заходи дають можливість запобігати поширенню пропаганди у Великій Британії білоруськими ЗМІ, що потрапили під санкції. Це означає, що оператори соціальних мереж та інтернет-провайдери обмежать доступ до сайтів підсанкційних білоруських медіа-організацій", – пояснили у британському МЗС.

Читайте також: Польща з 1 червня закриває кордон для російських і білоруських фур

Новий пакет санкцій щодо Мінська також передбачає інструменти проти обходу санкцій, запроваджених раніше.

"Вони передбачають обмеження фінансових коштів, які Білорусь може залучити, шляхом подальшого скорочення доступу Білорусі до фінансових ринків Великої Британії, та запобігання імпорту товарів, таких як золото, джерелом походження яких могла б бути Росія", – наголошується у документі.

У британському МЗС наголосили, що відповідні санкції запроваджують через "тісний зв’язок між економіками Білорусі та Росії", а також у зв’язку з підтримкою, яку Мінськ надає Москві, яка розв’язала повномасштабну війну проти України.

У документі з відповідними поправками до британського законодавства уточнюється, що санкції набудуть чинності 9 червня.