Президенти Німеччини, Польщі і Франції в понеділок вирішуватимуть майбутнє України з НАТО

Президенти трьох потужних країн -моюзників України — Німеччини, Польщі, Франції в понеділок зустрінуться в Парижі для того, щоб обговорити надання Україні довгосторонніх гарантій безпеки та формат її участі в НАТО.

Як повідомляє видання Politico, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда і президент Франції Еммануель Макрон в понеділок в Парижі обговорять гарантії безпеки для України та питання її членства в НАТО, щоб узгодити спільну позицію перед Самітом НАТО в липні.

Минулого тижня Макрон закликав надати Україні «сильні, конкретні та відчутні» гарантії безпеки і заявив, що Україні слід запропонувати «шлях до членства в НАТО».

Шольц, схоже, тримає більш обережну позицію, пропонуючи основну увагу приділяти не членству, а тому, «як ми можемо підтримати Україну».

Польща неодноразово закликала надати Україні надійні гарантії безпеки. У вівторок Дуда зустрівся з кількома лідерами країн-членів НАТО у Східній Європі, щоб обговорити війну рф проти України та її прохання про вступ до альянсу.

Нагадаймо, вчора стало відомо, що Питання довгострокових гарантій безпеки України залишаються невирішеними напередодні саміту НАТО.

«Аргумент»