Чотири українських проєкти в рамках програми ЄС отримали схвалення фінансування. Йдеться про 52 мільйони євро для розвитку залізниці, автомобільних пунктів пропуску, річної інформаційної служби та підтримки аеронавігації. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій України, передає УНН.
Деталі
Про завершення підписання грантових угод та відповідно схвалення фінансування повідомила Магда Копчинська, генеральний директор директорії Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, під час свого візиту до Києва та проведення діалогу в рамках міжнародного транспортного форуму. Під час заходу представник Єврокомісії вручив грантові угоди бенефіціарам проєкту – Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури, АТ "Укрзалізниця", ДП "Украерорух" та ДП "Укрводшлях".
Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кубраков зазначив, що отримання цих грантів дозволяє рухатися в напрямку інтеграції України в європейський транспортний простір.
Зокрема, йдеться про такі ініціативи:
"Інтеграція залізничної системи України в транспортну систему ЄС. 1 етап". Проєкт передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток шляхів для забезпечення технологічної сумісності та підвищення пропускної спроможності залізничної інфраструктури;
"Організація транспортних потоків з метою підвищення пропускної спроможності інфраструктури, безпеки та ефективності послуг з перетворення кордону на спільній дорозі Румунія-Молдова-Україна ЧП Галац/Джурджулешти/Рені". Розроблений і представлений проєкт був спільно з молдавськими та румунськими колегами. Його реалізація дозволить забезпечити безперервність руху між зазначеними пунктами пропуску;
"Українська річна інформаційна служба на р. Дунай – Укррис на р. Дунай". Проєкт полягає у створенні та впровадженні річної інформаційної служби на українській частині р. Дунай, зокрема її інтеграцію в портал EuRIS та CEERIS проєкту RIS COMEX, а також забезпечення належного рівня безпеки судноплавства та надання гармонізованих інформаційних послуг судам на внутрішніх водних шляхах;
"Інтегрована модернізація європейської мережі CNS". Фокус проєкту – відновлення аеронавігаційної галузі України та подальша модернізація інфраструктури зв'язку, навігації, спостереження та аеронавігаційної інформації.
Нагадаємо
Укрзалізниця активно будує першу в Україні євроколію між Чопом і Ужгородом. Вже прокладено 3,5 км з 8,3 км запланованих, роботи планують завершити в цьому році.