неділя22 грудня 2024
hvylya.in.ua

Міністерство охорони здоров'я взяло участь у важливій конференції, присвяченій збереженню біорізноманіття, незважаючи на загрози війни.

В Колумбії завершилося засідання високорівневого сегменту Конференції ООН з питань біорізноманіття 2024 року COP16 Colombia в Калі, Колумбія.
Минсреды приняло участие в значимой конференции, посвященной сохранению биоразнообразия, несмотря на угрозы, связанные с войной.

Участь у засіданні сегмента високого рівня COP16 Colombia взяли п’ять глав держав та близько 100 міністрів охорони навколишнього середовища. Вищі посадові особи з питань охорони навколишнього середовища з кожної країни прибули до Калі, щоб обмінятися думками щодо складних питань збереження біорізноманіття, долучитися до розробки проектів важливих рішень, що приймаються на Конференції, а також підтримати ініціативу Колумбії «Всесвітня коаліція за мир з природою: Заклик до життя». Зазначена ініціатива є закликом до дій, спрямованих на вирішення екологічних проблем та заохочення подальшого зміцнення стратегій і політики, спрямованих на збереження планети та її біорізноманіття. Долучення до Коаліції є добровільним, воно не передбачає юридичних зобов’язань.

Заступник Міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Сергій Власенко виступив з заявою від делегації України на Сегменті високого рівня в рамках 16-го засідання Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття.

«Україна як Сторона Конвенції про біологічне різноманіття та інших міжнародних договорів повністю підтримує зусилля щодо збереження, відновлення та сталого використання біорізноманіття, дотримуючись принципів міжнародного права та норм. Наразі в Україні триває оновлення Національної стратегії збереження біорізноманіття та відповідного Плану дій на основі Глобальної рамкової програми з біорізноманіття», — зазначив Сергій Власенко.

Також заступник Міністра підкреслив, що однією з центральних тем засідання сегмента високого рівня COP16 Colombia є «Мир з природою», який неможливий в Україні, поки Росія знищує живу природу, нехтуючи всіма міжнародними зобов’язаннями.

«Продовження нападу Росії на Україну — це напад на навколишнє середовище та біорізноманіття. Внаслідок російського вторгнення наша природна спадщина зазнала і продовжує зазнавати значних руйнувань. Горять ліси, знищуються природні поселення, гинуть тварини, відбуваються техногенні катастрофи — і це, на жаль, не весь перелік загроз для нашого навколишнього середовища. Потрібно діяти спільно на всіх рівнях», — зазначив Сергій Власенко.

Він закликав усі країни, які дотримуються міжнародного права та Статуту ООН, приєднатися до імплементації Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

«Пункт 8 Української Формули миру стосується екологічної безпеки – того, про що ми говоримо сьогодні на нашій зустрічі. Ще раз хочу підкреслити, що Формула миру є єдиним безальтернативним мирним планом, який гарантує відновлення всеохоплюючого, справедливого та сталого миру для України і безпеки для світу в цілому в усіх сферах, включаючи екологію. У природи немає кордонів. Ми повинні це пам’ятати. Війна, яка триває вже тривалий час на європейському континенті, становить загрозу існуванню миру та несе безпрецедентні та довготривалі виклики для навколишнього середовища, середовища проживання людини та дикої природи», - додав Сергій Власенко.