п’ятниця18 жовтня 2024
hvylya.in.ua

Оздоровлення річки Рось має стати пілотним проектом з відновлення рік по всій Україні, - Світлана Грінчук.

Про це Міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Світлана Грінчук повідомила на конференції Міністерства щодо Плану дій комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024-2030 роки.
Светлана Гринчук заявила, что восстановление реки Рось должно стать примером для восстановления рек по всей Украине.

Учасники обговорили поточну ситуацію та план дій щодо відновлення річки, схвалений Кабінетом Міністрів України.

В заході взяли участь голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Стрихарський, перший заступник Міністра Олена Крамаренко, голови Держводагентства, Державної екологічної інспекції України, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, голова громадської організації «Захист малих рік України» Олександр Розанов, представники ОО «Хорти Богуслава» Влад Березовий та ОО «Спасемо Рось» Ірина Бало, автор петиції щодо відновлення річки Рось Владлен Ковтун та інші.

За словами Світлани Грінчук, питання відновлення річки Рось вимагає кроссекторального підходу та передбачає такі заходи, як:

  • посилення відповідальності за порушення водоохоронного законодавства;
  • обмеження або зміна умов водокористування у випадку настання маловоддя;
  • зміни до Порядку видачі дозволів на спецводокористування та ряд змін до Водного Кодексу;
  • управління безгосподарськими гідротехнічними спорудами та їх інвентаризація;
  • розробка та затвердження водогосподарського балансу річки Рось;
  • інвентаризація притоків річки та розробка програм їх оновлення тощо.

Голова Мінекології відзначила всіх учасників процесу та відповідальних виконавців плану з оздоровлення річки на забезпеченні виконання цих заходів.

«Серед пріоритетів сьогодні – чіткий план інвентаризації всіх гідротехнічних споруд водних об’єктів річки Рось, які потрібно ліквідувати. Маємо кардинально змінити наші підходи до управління водними ресурсами та їх збереження. Деякі об’єкти потребують тривалих робіт, але є й такі, де можна почати діяти вже зараз. Крім того, особливим сьогодні є питання видачі дозволів на спеціальне водокористування та виконання всіх необхідних умов, а також упорядкування прибережних захисних смуг місцевими властями. Ці питання потребують особливої уваги для забезпечення сталого водокористування», - підкреслила Світлана Грінчук.

За її словами, проблематика Роськи з нами вже багато років, і це питання не вирішиться за один день. Вона характерна для великої кількості рік України. Важливо розуміти, що жоден з державних органів не може вирішити цю ситуацію наодинці – це вимагає спільної та системної роботи всіх залучених сторін. Плануємо й надалі регулярно проводити такі зустрічі та стежити за ходом виконання Плану дій, фіксувати проблеми та оперативно їх вирішувати.