субота14 грудня 2024
hvylya.in.ua

Світлана Грінчук повідомила про величезні збитки та 6,5 тисяч випадків знищення екосистем: масштаби екологічних втрат від війни вражають.

Війна завдала катастрофічних екологічних втрат: понад €65 млрд і тисячі знищених екосистем! Чи зможе світ об'єднатися для порятунку природи? Дізнайтеся, які незворотні наслідки чекають на нашу планету та як міжнародні партнери можуть змінити ситуацію!
Светлана Гринчук сообщила о значительных убытках и 6,5 тысячах уничтоженных экосистем: последствия войны для экологии впечатляют.

Про це повідомила голова Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Понад €65 млрд збитків та майже 6,5 тисяч випадків знищення екосистем – такі масштаби екологічних втрат, які вже змогли підрахувати наші екологічні спеціалісти та експерти. Проте реальний збиток, завданий навколишньому середовищу війною, набагато більший. Підрив Каховської ГЕС, забруднення Чорного моря, пожежі в лісах через бойові дії – все це може мати незворотні наслідки для природи.

Також вона зазначила, що разом з командою була можливість донести важливу інформацію до міжнародних партнерів.

"На спільному брифінгу Міністерство закордонних справ України мало можливість обговорити вплив російської агресії на навколишнє середовище України. Разом із заступником Міністра закордонних справ України, заступником голови Екокомітету Верховної Ради України Єленою Криворучкіною, координатором системи ООН в Україні Матиасом Шмале, головою офісу ЮНЕП в Україні П'єром-Карло Сандей, послами та представниками міжнародних організацій ми обговорили подальші кроки для збереження навколишнього середовища. У своїх виступах представники Програми ООН з навколишнього середовища та ООН підкреслили важливість захисту навколишнього середовища в стратегічних процесах розвитку України і підтримки нашого зеленого відновлення. Світ вже багато років бореться зі зміною клімату, за хорошу якість води та збереження природних екосистем. Методи війни, що застосовуються росією, знищують багаторічну роботу в цьому напрямку. У той час як сотні організацій працюють на цю мету, російський агресор віддаляє людство від неї", – повідомила Світлана Гринчук.

Голова міністерства закликала об'єднатися навколо Пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського і створити конкретний план дій у цьому напрямку. Наразі підрахунок збитків для отримання репарацій не охоплює ситуацію на окупованих територіях, і попереду ще багато роботи.

"Дякую міжнародним партнерам за все, що ми вже зробили спільно – і за те, що залишаєтеся з нами. Ми повинні притягнути агресора до відповідальності і зробити все, щоб зусилля з охорони навколишнього середовища не були марними", – підсумувала Світлана Гринчук.