п’ятниця18 жовтня 2024
hvylya.in.ua

Валерій Дубіль: Ціни на ліки в українських аптеках вдвічі перевищують європейські аналоги.

Завдяки роботі ВСК щодо умов лікування військових, парламентський Комітет з охорони здоров'я нації ухвалив Закон, що дозволяє участь у торгах незареєстрованих в Україні лікарських засобів, які мають реєстрацію від компетентних органів ЄС, США, Швейцарії, Японії, Австралії та Канади. Представники ДП «Медзакупівлі» вже скасували кілька тендерів, умови яких містили штучні перешкоди для учасників та обмежували конкуренцію. Наприклад, це стосується онкопрепарату «Помолідомід» на суму 1,3 млрд грн. Також було дозволено участь представникам ринку з незареєстрованими лікарськими засобами.
Валерий Дубиль: Цены на медикаменты в украинских аптеках в два раза превышают европейские.

Про це заявив перший заступник Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, голова «Батьківщини» Києва Валерій Дубіль.

«Водночас ми з колегами з медичного Комітету надали ГП «Медзакупівлі» можливість з 01.01.25 р. імпортувати з інших країн лікарські засоби. Йдеться про закордонні ліки, які є дешевшими саме в інших країнах. Разом із використанням договорів керованого доступу, що функціонує вже 2 роки. Це має суттєво знизити вартість дорогих ліків для Державного бюджету, а в подальшому й для всіх громадян України», — сказав він.

У свою чергу лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зазначила, що між українськими заводами-виробниками ліків і аптеками діють корупційні посередники, які заробляють нечисті мільярди на хворобах людей.

«Мафія посередників заробляє мільярди, продаючи українцям ліки вдвічі дорожче європейських ринкових цін», — сказала вона.

Устранити монополію на торгівлю ліками Юлія Тимошенко пропонує терміново, адже українці повинні мати безперешкодний доступ до необхідних ліків. Для цього потрібно дозволити аптечним мережам купувати ліки іноземного виробництва, не зареєстровані в Україні, але які мають сертифікати якості США, Великобританії, країн ЄС, Канади, Японії та інших. Крім того, аптечні мережі повинні закуповувати ліки виключно в системі Prozzoro на тендерній основі. Також для них потрібно спростити кредитування. А для посередників – встановити межу на викуп медпрепаратів у виробника на рівні 15-20%.