Україна вперше в історії здобула медаль на Кубку світу з фехтування

Читать на русском

Жіноча збірна України з фехтування на рапірах виборола першу в історії нагороду в командному турнірі на Кубку світу. Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Катерина Буденко та Дар’я Миронюк стали бронзовими призерками на заключному, 5-му етапі КС у Гонконгу.

До цього дня найкращим результатом для нашої жіночої рапіри у командній першості на рівні Кубків світу було шосте місце у лютому 2024 року в Єгипті.

Україна вперше в історії здобула медаль на Кубку світу з фехтування qrxiquieuikrant

Україна, яка була 12-ою сіяною, стартувала з 1/8 фіналу і без поразок пройшла до півфіналу, де без шансів поступилися італійкам. Останні зрештою і стали чемпіонками.

Поєдинок за "бронзу" складався для наших дівчат невдало. Представниці Південної Кореї змогли повести у рахунку 16:11, проте українки вирвали перемогу.

У вирішальні моменти "жовто-сині" змогли переламати хід матчу та виграти 34:31.

Зазначимо, що до цього у командних турнірах Кубка світу медалі здобули лише українські шаблістки та шпажистки. Рапіристки це зробили вперше.

Результати України на Кубку світу з фехтування 2023/24.

• Рапіра: "бронза" — Гонконг (Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Катерина Буденко, Дар’я Миронюк)
  • Шабля: "срібло" – Афіни (Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кровацька, Юлія Бакастова); бронза — Сант-Ніклас (Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кровацька, Юлія Бакастова)
  • Шпага: "золото" — Леньяно (Влада Харкова, Олена Кривицька, Інна Бровко, Джоан Фейбі Бежура); "бронза" — Ванкувер (Влада Харкова, Олена Кривицька, Інна Бровко, Джоан Фейбі Бежура)